суббота, 9 февраля 2013 г.

А вот и сам ответ на запрос по поводу отношения к "усовершенствованию демократии":
Почну висвітлення свого бачення без вступу.
Заміна системи, що приводить до влади найогиднішних в моральному плані цинічних "розумників" має бути замінена. Як би її не називали ("демократична", "справедлива") та які б обгортки-назви не ліпили. Ця публікація не має категоричних рецептів, вона лише окреслює можливі напрямки змін цієї прогнилої (я в цьому не маю сумнівів) системи формування влади. Зрозуміло, що одним реформуванням виборчої системи достойновладдя не досягнути. Проте, навіть спроби розібратися в її недосконалості та хибності за результатами-наслідками - це вже перші кроки в подоланні "статус-кво" яке не влаштовує більшість Громадян України.
Запропонований автором статті вихід - обмеження виборчого права, введення певних цензів - не нова процедура. Вони відомі з прадавніх часів, які й народили демократичні принципи - голосувати у Греції не мали права раби та жінки, в античному Римі - ті хто не мешкав в самом місті. 
"Якість виборця - якість вибору", - це вірна, на мій погляд, теза. Як і вірним вважаю твердження "З поганого куща і ягода кисла", що тотожне вислову "якість претендентів - якість вибору".
Отже маємо щонайменше три складові, що впливають на результат - "знаходження у владі аморальних, нещирих у намірах та діях лицедіїв, на меті яких - збереження за собою владних посад для самозбагачення".
Перша складова - виборці, руками (голосами) яких ці люди потрапляють до влади.
Друга складова - обойма претендентів, які прагнуть опинитися у владі.
Третя - це механізм, що перетворює бажання перших двох складових у результат.

Автор публікації в достатньо емоційному та дещо вільному стилі, я навіть сказав би, що начерком або ескізом, висловив свої пропозиції. Чи скоріш абриси пропозицій та вектор руху для подолання занепаду "якості влади".

Не готовий зараз формулювати остаточне особисте бачення вирішення проблеми "демократії - як арістократії головорізів" - це крилата фраза Байрона "It is still more difficult to say which form of Government is the worst – all are so bad. As for democracy, it is the worst of the whole; for what is (in fact) democracy? An Aristocracy of Blackguards . . ." Але разом з товаришами по керівному органу партії доходимо до згоди, що треба запропонувати кардинальну зміну "виборчої системи", звести нанівець мотиваційну складову для пройдисвітів, унеможливити узурпацію посад, забезпечити повну обізнаність виборців про тих кого обирають, можливо внести елементи республіканського жеребу, коли річ йде про виборні посади, ввести елементи пришвидшеної ротації. Зрозуміло, що не потрібно забути про принцип відповідальності, який притаманний людям, що не є "каліфами на годину". Отже завдання не з легких. 

А публікація закликає думати, аналізувати та генерувати ідеї щодо зламу системи, яка завела Україну в глухий кут. 
Наостанок - відомий афоризм, який можливо сам по собі коментар до публікації: "Демократия - не более чем экспериментальная форма правления, и самый очевидный её недостаток - что она лишь подсчитывает голоса, вместо того чтобы взвешивать их." - Уильям Ралф Индж